Provozní řád

Prosíme Vás, chovejte se k historickému mlýnu hezky, jako kdyby byl Váš. Nejdůležitější je Vaše bezpečí, proto buďte pozorní a dávejte na sebe a Vaše děti pozor.

Majitelé mlýna neručí za úrazy nebo zranění, která si případně způsobíte. Rovněž neručíme za ztráty a poškození Vašich věcí.

Požární bezpečnost

V celém mlýně je přísně zakázáno kouření a používání otevřeného ohně včetně svíček, zákaz kouření platí i pro balkon vedle herny. Rozdělování ohně je povoleno pouze v krbu ve vstupní krbové místnosti a v krbu na terase. Při používání obou krbů je potřebné dbát vysoké opatrnosti a nenechávat hořící krb bez dozoru. V mlýně a okolí je zakázáno používat zábavnou pyrotechniku.

Zdravotní bezpečnost

Mlýn je velmi stará budova s částečně dochovaným historickým vybavením mlýna, proto je potřebné dbát například opatrnosti na schodech, ve snížených průchodech ve vybraných dveřích pozor na hlavu. Za děti plně ručí rodiče.

Všeobecná pravidla a bezpečnost

V mlýně nejsou povoleni psi vyjma malých plemen do velikosti cca 25 cm (jorkšírský teriér, …). V mlýně je potřebné se přezouvat. Při opuštění mlýna je nutné všechny vchody a venkovní dveře uzamknout. V mlýně je konzumace alkoholických nápojů osobám mladším 18 let přísně zakázána.

V mlýně je zakázáno:

– požívat drogy a omamné látky

– sundávat historické předměty a obrazy ze stěn, polic a vitrín

– vhazovat textilní ubrousky a hygienické vložky do toalet

Parkování

Doporučené parkování je na hrázi rybníka cca 50 od mlýna. U mlýna je možné parkovat pouze, pokud máte auto s pohonem všech kol pro bezproblémový výjezd na hráz rybníka v případě mokra..