Budova historického mlýna je rozdělena na 2 spojené objekty. Větší část, historická mlýnice, je přebudovaná na stylovou chalupu, která se pronajímá. Menší část, bývalý byt mlynáře, není určena k pronájmu. 

Budova historické mlýnice, která se pronajímá, je třípatrová, rozdělena do dvou částí, které jsou výškově mezonetově posunuty.

Maximální kapacita objektu je 8 dospělých osob + je k dispozici dětská postýlka (4 ložnice).

V přízemí se nachází rozlehlá kuchyně s kachlovými kamny, která je mimo mlýnských historických prvků i moderně vybavena pro Vaše pohodlí (sklokeramická varná deska, myčka, mikrovlnná trouba, kávovar, lednice s mrazákem, …). Dále jsou zde 2 koupelny, 2 záchody a technické zázemí. K dispozici je Vám zde pračka. 

V prostředním patře naleznete velkou hernu s netradičním barem. Odpočinek a zábavu ve mlýně si zde můžete zpestřit kulečníkem, šipkami či herním stolem postaveném na mlýnských kamenech. Ranní kávu nebo sklenku dobrého vína si můžete rovněž dopřát na balkonu, který navazuje na hernu. Ta je propojena se vstupní místností s krbem a s pohodlnou dvojpostelí a s posezením v sedací soupravě nebo na houpacím křesle. Součástí této místnosti je rovněž malá kuchyňka, abyste nemuseli dolů do velké kuchyně při pohodě a hodování na terase u venkovního grilu nebo u vnitřního krbu.

V nejvyšším podkrovním patře je Vám k dispozici prostorná spací a obývací místnost s velkou třílůžkovou postelí. V tomto pokoji máte k dispozici rovněž televizi, knihovnu a především pohodlná křesla a pohovky k relaxaci a k odpočinku. Na tuto větší místnost navazuje menší pokoj se zajímavou houpací manželskou dvojpostelí zavěšenou na lanech. Dále je zde k dispozici samostatné lůžko a rovněž dětská postýlka. Pro malé děti jsou zde dva malé minipokojíčky na hraní či oddělené spaní.