O mlýně

Bývalý vodní mlýn v Dolní Březince byl předchozími a současnými majiteli pečlivě přebudován na stylovou unikátní chalupu, která zachovává původní prvky a vybavení vodního mlýna na mletí obilí a současně Vám nabídne moderní vybavení pro Vaši pohodovou dovolenou. Zachované dobové prvky a předměty Vás přenesou do předminulého a minulého století a seznámí Vás s životem a atmosférou na tehdejší vesnici. Relaxovat můžete v herně s kulečníkem a netradičním barem nebo u krbu uvnitř nebo u krbu na terase nebo se můžete začíst do mnoha knížek v koutku s knihovnou a pak ulehnout na houpací postel zavěšenou na laně.

Mlýn v Dolní Březince bude pro Vás skvělou základnou pro výlety na kolech v malebné okolní krajině, pro procházky v okolních lesích spojených se sbíráním hub, pro výlety do nedalekých Stvořidel, nejkrásnějšího místa na Sázavě, pro koupání v zatopených lomech na Lipnici, pro návštěvu nedalekých hradů a zámku v Ledči, na Lipnici a ve Světlé nad Sázavou, pro návštěvu kultovních hudebních festivalů Sázavafest a Bernardfest a mnoha dalších zajímavých míst. Ve vesnici je rovněž k dispozici moderní dětské hřiště na vyřádění Vašich malých dětí. Ty starší pak mohou navštívit například nedalekou sjezdovku Kadlečák a vypůjčit si sjezdové letní káry – tříkolky.

Dále Vám majitelé mlýna mohou nabídnout možnost rybaření v sousedním rybníce, seznámení s naším koněm, kozou a ovcemi, pečlivě udržovaného arboreta zahrady, zapůjčení kol, střílení s lukem a mnoho dalších zajímavých atrakcí. A proto přijeďte k nám pobýt, těšíme se na Vás.